Úvodní
strana
MZDY
 
Podvojné
účetnictví
Jednoduché
účetnictví
Ceník
služeb
FAQ
 
Kontakt
 
Registrace 
 Pro registrované
Download 
 Akturality

Dodatek k instalaci pod Windows9x:


  Pri instalaci pod Windows 9x je zapotrebi u vlastnosti tiskarny v zalozce Detaily v "nastaveni zasuvky", proverit zda neni zaskrtnuto policko "Radit ulohy systemu DOS do fronty" (je obvykle zdrojem chybneho tisku)

  Po instalaci software je vhodne pro vytvoreny davkovy soubor vytvorit zastupce, kde je zapotrebi ve vlastnostech v zalozce Obrazovka nastavit celoobrazovkovy rezim (jinak spatne zobrazuje znaky s diakritikou - program je v kodovani bratri Kamenickych). Pokud jste pomerne cerstvymi uzivateli Windows 9x je vhodne v zalozce Ruzne nepovolit sporic obrazovky a v zalozce Program zaskrtnout policko "Pri skonceni zavrit")

Instalace pod Windows2000 a Windows XP

  Ve Windows2000 a Windows XP je chod programů bezproblémový, je však nutno ručně provést některá nastavení.
 1. v adresáři WINDOWS (zpravidla WINNT\SYSTEM32\) najít soubor "config.nt", kde je zapotřebí doplnit (nebo upravit)  řádek
  files=100
   
 2. ve spouštěcí dávce (JU.BAT, resp. MZD.BAT, nebo PUF.BAT) nahradit řádek

        keyb us

              řádky

        %SystemRoot%\SYSTEM32\mode con LINES=25
        %SystemRoot%\SYSTEM32\MODE CON: CP SELECT=437
        %SystemRoot%\SYSTEM32\KB16 US,437

   
 3. Obdobně jako v případě Windows 9x je zapotřebí pro vytvořený dávkový soubor vytvořit zástupce, kde je zapotřebí ve vlastnostech na záložce Možnosti, nastavit možnost zobrazení na celá obrazovka (názvy záložek a oblastí - dle Windows 2000). V případě, že celoobrazovkový režim nenastavíte, budou špatně zobrazovány znaky s diakritikou - (program je v kódování bratří Kamenických).
   

Na některých PC s Windows XP problémy nastaly, nebyl to však problém programu ani operačního systému, ale ovladače grafické karty.Instalaci pod WindowsNT nedoporucuji vzhledem k obcasnym problemum s tiskem (trva dlouho, je potreba se prepinat do Windows) a s problemy s ceskou klavesnici (u ceske verze po spusteni programu je zapotrebi ji aktivovat - respektive deaktivovat klavesnici pro kodovani Latin2 - stiskem klaves Ctrl+Alt+F1.
Windows ME dle posledních poznatků nemohu pro práci s těmito programy doporučit. Přesto i na tomto operačním systému je několik instalací.

e-mail: strubl()strubl.eu   © Stanislav Strubl 2004 Na úvodní stranu
  Poslední aktualizace: 26. 3. 2004  
Trademarks and/or registered trademarks are properties of their registered owners.